Gatavo.com Logo 512x512px

Kombuča jeb tējas sēne

Es to dēvēju par tējas sēni citi par kombuču
  • Sagatavošanas Laiks
    10 min
  • Gatavošanas Laiks
    40 min
  • Gatavs
    40 min

Kombuča jeb tējas sēne ir gāzēts saldskābs dzēriens, kas pagatavots ar tēju. Kombuča ir patiesi dzīva – tā ir gāzēta no fermentācijas, un tai ir dabiska garša. Daudzi cilvēki saka, ka tā palīdz mazināt vai novērst dažādas veselības problēmas.

Kombuča pastāv jau gandrīz 2000 gadus. Tā tika izplatīta Ķīnā un pēc tam Japānā un Krievijā. Eiropā tā kļuva populāra 20. gadsimta sākumā.

Sastāvdaļas

    Pamācība

    Solis 1

    Novāri kombučai paredzēto tēju. Atstāj tēju ievilkties uz apmēram 20-30 min. un pievieno cukuru. Atdzesē! Svarīgi, lai tēja būtu atdzesēta līdz istabas temperatūrai. Pārāk karsta tēja var kaitēt ”skobijam”.

    Solis 2

    Atdzesēto tēju lej burkā un tur ievieto ”skobiju’. Pārklāj burku ar marli un gumiju. Svarīgi, lai tējas sēne elpotu. Nekādā gadījumā šajā posmā neliek virsū vāciņu.

    Solis 3

    Fermentē kombuču 7 līdz 14 dienas, istabas temperatūrā, ēnā. Jo lielākais izaugsmes skobijs, jo īsāks laiks būs nepieciešams fermentēšanai. Ievietotais skobijs var nepeldēt burkas virspusē, un tas ir normāli, tas var arī nogrimt un burkas virspusē augs jauns skobijs. Burkā var veidoties arī duļķaini nosēdumi un burbuļi, kas ir laba zīme par fermentācijas norisi.

    Solis 4

    Kad tējas sēne ir fermentējusies noteikto laika periodu, ar tīrām rokām izņemta no burkas skobiju un novieto atsevišķā traukā.

    Solis 5

    Ielej mazliet gatavās tējas sēnes atsevišķā burciņā, ko izmanto nākamai fermentācijai.

    Solis 6

    Ja nevēlies veikt 2. fermentācijas procesu, lai iegūtu dzirkstošu kombuču, tad gatavo dzērienu uzglabā ledusskapī.

    Solis 7

    Ja vēlies veikt 2. fermentācijas procesu - gatavo tējas sēnes šķidrumu, kas jau fermentējies 7-14 dienas, iepilda pudelē/ēs, labāk ir stikla, un pievieno turpat kādu garšīgu sīrupu vai augļu sulu un vēl mazliet cukuru, lai fermentācija turpinātos. Pudeles aizver ciet un turpini fermentēt 2-4 dienas istabas temperatūrā.

    Solis 8

    Pudeles pēc 2-4 dienām ievieto ledusskapī, atdzesē un baudi dzirkstošo limonādi! Gatavā kombuča ledusskapī var uzglabāties līdz mēnesim.

    Secinājums

    Kombuču vari fermentēt jebkāda izmēra tilpumos. Mainot tilpumu ir jāpielāgo tējas un cukura daudzums. Bez cukura nenotiks fermentācija! Ar alternatīvajiem cukura veidiem fermentācijas procesā nenotiek tik ātri. Par neizdevušos kombuču var liecināt arī pelējums un nepatīkama smarža vai etiķaina garša. Kombuču vari pagatavot, savā starpā sajaucot dažādas tējas, piemēram - zaļo tēju, balto tēju. augļu, melno tēju utt. Metāls var ietekmēt kombučas garšu un skobija aktivitāti. Skobijs, katru fermentācijas reizi veido slāņus, aug, līdz ar to, varēs dalīties ar citiem skobija interesentiem.

    Tev varētu arī patikt

    Atstāt Atsauksmi